Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Az ÉPC-Honvédkórház új weboldala

Részletek

Egészségfejlesztés a NATO futáson

Szerző: MH Egészségügyi Központ | Fotó: MH Egészségügyi Központ |  2022. szeptember 29., csütörtök 15:22

Szeptember 25-én rendezték meg az idén 17. alkalommal elrajtoló NATO futást. A nemzetközi sporteseményen 4, illetve 10 km-es távra lehetett nevezni, az útvonalat teljesítők Budapest legszebb részein haladhattak át.

Az egyéni nevezés mellett csapatok is nevezhettek, ők váltóban teljesíthették a távot. A rendezvényre többszáz katona adta le a nevezését, de a civil sportolók létszáma is jelentős volt, akik közül szinte minden korosztály képviseltette magát a versenyen. Több katonai szervezet is jelen voltak a rendezvényen, így a Magyar Honvédség Egészségügyi Központja (MH EK) is. Az MH EK Egészségfejlesztési Osztályának sátra a rajtkapu közelében várta a sportólókat és kísérőiket, akik a borús idő ellenére is nagy érdeklődéssel töltötték ki az egészségmegőrzéssel és egészségfejlesztéssel kapcsolatos kérdőíveket. A helyszínen az egészségtudatos életmód kialakításával kapcsolatban személyes konzultációra is volt lehetőség. Ezúton is gratulálunk a résztvevőknek, köztük kolléganőnknek, Polonyiné Dr. Svéd Krisztina Amelita őrnagy asszonynak, aki a 10 km-es távon, katonai női egyéni kategóriában 1. helyezést ért el.