Hírek
Fókuszban a nemzetközi civil-katonai együttműködés
Az elmúlt években egyre nagyobb hangsúlyt kapott a civil-katonai kapcsolatok erősítése a nemzetközi környezetben is. Ennek szellemében rendezték meg idén Svédországban a nemzetközi egészségügyi kiürítési törzsgyakorlatot, amelynek céljai közt szerepelt, hogy a résztvevő országok felkészüljenek egy esetleges válsághelyzet, vagy fegyveres konfliktus során keletkező nagyszámú sérült ellátására.
129 éve született dr. Merényi Gusztáv orvos altábornagy
Dr. Merényi Gusztáv orvos altábornagy, a magyar repülőorvoslás kiemelkedő alakja, 1895. szeptember 18-án született Kassán. Munkássága meghatározó jelentőségű volt a magyar repülés fejlődésében, különösen a repülés élettani hatásainak vizsgálatában. Fontos szerepe volt abban, hogy Magyarország a repülőorvostan területén nemzetközi szinten is elismertté vált. Nevéhez fűződik a Repülőorvosi Vizsgáló Intézet megalapítása, amely mérföldkő volt a repülőorvostan történetében. Emellett az első Magyar Véradó Központot és Vérellátó Állomás létrehozásával is nagyban hozzájárult az egészségügy fejlődéséhez.
Új korszak a hazai katona-egészségügyben
„Megtisztelő, hogy Magyarországon köszönthetem ezt a sokszínű és kiváló tudósokból álló konferenciát” – nyitotta meg a DSTC/DATC kurzusát Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter. A három évtizedes múltra visszatekintő traumatológiai és sürgősségi sebészeti képzéssorozat három napra költözött Magyarországra.
Modernizálják a kecskeméti barokamrát
Hosszas előkészítő munkálatok után, idén ősszel elkezdik felújítani a kecskeméti MH Egészségügyi Központ Repülőorvosi, Alkalmasságvizsgáló és Gyógyító Intézet barokamrája műszaki vezérlését.
A katonai ösztöndíjtól a kórteremig
Azt mondják, hogy a fiataloké a jövő, de kevesen tudják, hogy pontosan mivel szembesül egy fiatal pályakezdő, amikor katonaorvosként kezdi meg karrierjét, különösen a Magyar Honvédség Egészségügyi Központjában. A fiatalok számára a pályaválasztás izgalmas, ugyanakkor nehéz döntés is lehet. Dr. Bessenyei Bence hadnagy számára sem volt ez másképp, aki jelenleg katonaorvosként dolgozik, ám az odavezető út sok kihívással és váratlan fordulattal volt tele.
M1 Haderő: ROLE-2-től az Acélkockákig
Mentőakció Boszniában, életmentés elképzelhetetlen nyomás alatt, valamint lőállás felszámolása Acélkocka módra – többek közt ezeket mutatja be az M1 csatorna „HadERŐ – Hazámat szolgálom!” magazinműsorának június 11-ei adása.
Ünnep a Stefánia Palotában: Tisztelet az egészségügyi hősöknek
2024. június 27-én a budapesti Stefánia Palota adott otthont a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ csapatünnepének, melyet a Magyar Egészségügy napja alkalmából tartottak. Az esemény nem csupán az egészségügyi szakemberek előtti tisztelgésre szolgált, hanem lehetőséget adott arra is, hogy a múlt katonaegészségügyégnek nehézségeit és eredményeit ismerjék meg a résztvevők.
„A mellettem álló bajtársam tud segíteni nekem”
A Magyar Honvédség célja, hogy olyan haderőt teremtsen meg, amely képes hazáját megvédeni. Ennek a célnak a megvalósításához a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ jól képzett katonaorvosi és ápoló állománnyal járul hozzá. Az ennek érdekében létrehozott munkacsoport jelentős lépést képvisel a civil-katonai együttműködés terén.
A Honvédorvos legújabb száma – elemzések, kiértékelések
A Magyar Honvédség Egészségügyi Központ, a NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központ és a Magyar Katonai-Katasztrófaorvostani Társaság közös kiadványa, a Honvédorvos legújabb száma már online is elérhető, megújult külsővel.
Sürgészek – központban a katona-egészségügy
A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) idei Országos Sürgősségi Konferenciájának egyik kiemelt témája volt a katona-egészségügy, melyet a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ állománya mutatott be civil kollégáiknak május 31-én.