Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

Az ÉPC-Honvédkórház új weboldala

Az ÉPC-Honvédkórház új weblapja a https://epc.euintezmeny.hu címen érhető el.

Részletek

Tájékoztató az EFOP-2.2.0-16-2020-00010 projekt megindításáról

MAGYAR HONVÉDSÉG EGÉSZSÉGÜGYI KÖZPONT Rugalmas egészségügyi reagálóképesség labor hátterének fejlesztése EFOP-2.2.0-16-2020-00010

Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program – az EFOP-2.2.0-16 kódszámú felhívás célként nevesíti az egészségügyi ellátáshoz való egyenlő hozzáférés javítását, valamint a megkezdett struktúraváltási folyamatok befejezését. A Kormány 1473/2020. (VIII. 7.) számú határozata a Magyar Honvédség Egészségügyi Központot (továbbiakban: MH EK) támogatást igénylőként jelölte meg.

A SARS-CoV-2 fertőzés által kiváltott világjárvány Magyarországon is szükségessé teszi a COVID-19 betegség által sújtott lakosság egészségügyi ellátásának széleskörű, magas színvonalú biztosítását. Az MH EK kiemelt feladata az ellátási körébe tartozó honvédelmi szervek és civil lakosság munkaképességének biztosítása.

A projekt célja a katasztrófahelyzetben, így különösen humánjárvány esetén a rugalmas egészségügyi reagálóképesség laborhátterének fejlesztése a természeti és civilizációs járványok, illetve katasztrófák járványügyi beavatkozásai hatékonyságának fokozása, a gyorsabb hatékonyabb diagnosztika biztosítása a Magyar Honvédség (továbbiakban: MH) és ezen belül az MH EK egészségügyi szolgálatán keresztül mind az MH személyi állományának mind a civil lakosság ellátásának tekintetében is.

erfa

A megvalósítás eredményeképpen az MH EK, így az MH fenntartja jelenlegi, járványügyi közreműködések során használt egészségügyi képességeit, bővíti azok kapacitását, új helyszíni, valamint mobil laboratóriumi mérési-, diagnosztikai képességekkel gazdagodik, ezzel hozzájárul az országos járványügyi, közegészségügyi, katasztrófavédelmi rendszer képességeinek fejlesztéséhez. Az egészségügyi beavatkozó erők helyszíni vizsgálati, háttér laboratóriumi megerősítő és az ezekhez szükséges mintavevő, mintaszállító és kommunikációs képesség kialakítása válik lehetővé. A projekt stacioner laboratóriumi és mobil képességének fejlesztései a közegészségügyi, járványügyi, egészségügyi veszélyek kimutatására, meghatározására és elemzésére szolgálnak a beavatkozó erők és a lakosság egészségének megóvása, továbbá a mérések eredményeire támaszkodva a gyógykezelésének elősegítése érdekében. A laboratórium mobil része szükség esetén a világ bármely pontján bevethető. A projekt tevékenységei egymásra épülnek, egymást kiegészítve képesek a hatékony feladatellátásra katasztrófa helyzetben.

A kedvezményezett a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében, 3.000.000.000.- HUF európai uniós támogatás segítségével valósul meg.

A projekt az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) támogatásával, várhatóan 2023. harmadik negyedévében fejeződik be, melyet további öt év fenntartási időszak követ majd.

A támogatás mértéke 100 %.

ESZA